TÜM MERAK ETTİKLERİNİZ ?

Öğrenci nüfus cüzdanı fotokopisi Sağlık raporu Adli sicil kaydı İkametgâh belgesi Son 6 ay içerisinde çektirilmiş 4 adet öğrenci fotoğrafı Öğrenci kimlik fotokopisi veya öğrenci belgesi Veli kimlik fotokopisi Yabancı uyruklu öğrenciler için Emniyet Müdürlüğü’nden alınacak Türkiye’de oturma izni verildiğine ilişkin izin belgesi ile pasaportunun onaylı fotokopisi Başvuru formu Sözleşme
Öğrenciler yurt kayıtlarını “Dönemlik Kayıt” ya da “Yıllık Kayıt” olmak üzere 2 farklı şekilde yapabilirler.
Yaz dönemi Temmuz ve Ağustos aylarını kapsar. Yaz okulu veya geçerli sebepleri olan öğrenciler yurt müdürlüğü tarafından belirlenen oda fiyatlarından konaklama yapabilirler.
Yurt başvurusunun geçerli olması için yükseköğretim öğrencisi olma zorunluluğu vardır. Yükseköğretim öğrencisi olan herkes yurtta konaklamak için başvuru yapabilir.
Her eğitim yılına ait yurt ve depozito ücreti akademik yıl başlamadan önce Yurt Müdürlüğü tarafından ilan edilir. Öğrenci ile yapılan sözleşme üzerinde yazan ücret, sözleşmede belirtilen süre boyunca geçerlidir.
Uygunluk durumuna bağlı olarak arkadaşı ile kalmak isteyenlerin talepleri olumlu olarak değerlendirilir.
7/24 güvenlik görevlileri ve kapalı devre kamera sistemi ile izlenmektedir.
Evcil hayvan barındırmak/beslemek kesinlikle yasaktır.
Dışarıdan yemek siparişi vermek kesinlikle yasaktır.
Evet kalabilirsiniz. Bir önceki dönem içerisinde yurt müdürlüğü ile iletişime geçtiğiniz takdirde, konaklamakta olduğunuz odada bir sonraki dönem için yeriniz ayrılacaktır.